Prezenty dla miłośnika książek

Każdy z nas zna zapewne choć jedną osobę, która kocha książki. Co roku prosi na gwiazdkę o kolejne porcje powieści, mimo że nie mieszczę się jej już na półkach. Co kreatywnego można kupić książkoholikowi, oprócz kolejnej lektury? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w poniższym artykule.

Prezenty dla książkoholika

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o książkach, ale nie w tej tradycyjnej wersji, są czytniki e-booków. Co prawda wymagają one nieco większego wkładu finansowego, niż książki papierowe, ale jeśli dysponujemy odpowiednią sumą pieniędzy i chcemy sprezentować bliskiej osobie coś, z czego się naprawdę ucieszy, to czytnik będzie doskonałym wyborem. Co więcej, możemy dokupić do niego spersonalizowane etui w taki wzór, który najbardziej odpowiada obdarowywanej osobie. Jeśli chcemy wykazać się jeszcze bardziej, w prezencie możemy “dorzucić” dodatkowo e-booka, który pobrany na czytnik będzie już czekał na nowego właściciela.

Jeśli chodzi o miłośników tradycyjnych książek, to każdy wie, że ciągle brakuje im miejsca na nowe pozycje. Takim osobom możemy sprezentować półki wiszące lub też niewielki regał – ten mebel można spokojnie kupić już za niewielką kwotę, a na pewno wywoła uśmiech u bliskiej osoby.

Inną ciekawą dekoracją ścienną, którą można zakupić na przykład w sklepie Dear Sam, są plakaty tematyczne, związane z książkami. Na tej stronie znajdziemy wiele wzorów do wyboru i będziemy mogli dobrać do prezentu odpowiednią ramkę dekoracyjną.

Dobrym pomysłem będzie też drewniany napis ścienny, na przykład przedstawiający cytat z ulubionej powieści naszego znajomego lub znajomej.

Ciekawą propozycją są też tapety, które swoim wyglądem imitują regał zapełniony książkami. Jeżeli ktoś preferuje takie dekoracje salonu, to będzie to idealny prezent i na pewno dosyć kreatywny.

Doskonałym prezentem zarówno dla miłośnika książek tradycyjnych, jak i e-booków, będzie fotel. Każdy książkoholik preferuje inne miejsce do czytania: może to być łóżko, kanapa, pufa, wyłożony poduszkami parapet lub właśnie wygodny fotel. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj mebla powinniśmy podarować, możemy po prostu kupić bon do sklepu meblowego i pozwolić, aby obdarowywana osoba sama wybrała sobie prezent. Takie rozwiązanie będzie rozsądne i na pewno spotka się z dużym entuzjazmem.

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem na prezent, to możemy kupić praktyczne gadżety, uwielbiane przez każdego miłośnika książek. Należą do nich między innymi:

  • ściskacze do książek
  • ograniczniki
  • podpórki
  • ręcznie malowane zakładki do książek
  • latarka do czytania (wspaniały prezent dla dziecka)
  • personalizowany kubek
  • koszulka z napisem dotyczącym ulubionej powieści
  • torba na zakupy z pomysłowym nadrukiem
  • spersonalizowany stempel do oznaczania własności książek.

Coś, z czego ucieszy się każdy bibliofil, to ciepły kocyk na długie, jesienne wieczory z książką. Ich wybór na rynku jest naprawdę ogromny, więc mamy w czym wybierać. Najlepiej sprawdzą się jednak specjalne koce, które mają otwory na ręce, dzięki czemu można wygodnie trzymać książkę i jednocześnie nie marznąć.

Prezentem, którego można się nie spodziewać, są bilety na spotkania autorskie, targi oraz różnego rodzaju eventy, związane z książkami. Możemy zakupić taki bilet bliskiej osobie, pomóc jej zorganizować dojazd i pojechać razem z nią, jeśli takie wyrazi życzenie. Na pewno będzie to niezapomniana przygoda, która stworzy wiele wspomnień.

Szczodrym prezentem będzie także opłacony kurs kreatywnego pisania lub kurs szybkiego czytania. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!