Kobiety piszą często dla kobiet i o kobietach. Książki pisane przez płeć piękną nawiązują do problemów życia codziennego i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Częstym motywem są życiowe konflikty bohaterek i ich rodzin, relacje rodzinne, partnerskie i zawodowe. Książki literatury kobiecej podkreślają ważność solidarności płci i potrzeby poszukiwania sensu życia bez względu na wydarzenia, z którymi postacie się zmagają.
Agnieszka Lis jest popularną pisarką młodego pokolenia, której książki emanują niesamowitą siłą przekazu, opowiadają o perypetiach życiowych bohaterek, o samotności, bólu, chorobie, różnicy pokoleń, marzeniach. Mając na uwadze, że książki warto czytać, każda z czytelniczek może znaleźć tam jakąś cząstkę siebie, wspomnienie, z którym może się utożsamić. „Pozytywka”, „Latawce”, „Karuzela” czy „Huśtawka” to literatura trafiająca do zakamarków kobiecej duszy.
Do literatury kobiecej należą również książki z gatunku Romans, gdzie autorzy budują emocje u czytelniczek, wzruszają i często doprowadzają do łez. Związki ukazane w romansach są często burzliwe lub zakazane, co dodatkowo podnosi poziom atrakcyjności opowiadania.
“Byłam Arabską Stewardesą” Marcina Margielewskiego to wstrząsająca historia Polki pracującej w arabskich liniach lotniczych. Bohaterka podróżując po świecie zbiera bagaż doświadczeń, o których opowiada przełamując zmowę milczenia. Będąc w związku z bogatym Arabem, który wydawał się z początku księciem z bajki zdaje sobie sprawę, że jej życie zamienia się w koszmar.